Skip Navigation Links2.Bölge Müdürlüğü > Haberler

Bursa İlinde Avlak Yönetim Bilgi Sistemi’nin Değerlendirmesi Yapıldı…

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Av Yönetimi Daire Başkanı Cihangir Altun ve Yaban Hayatı Daire Başkanı Özcan Yaman’ın da katıldığı bir toplantıyla, Bursa İlinde Avlak Yönetimi Bilgi Sisteminin problemleri hakkında değerlendirme toplantısı yapıldı.

Yapılan toplantıya Bölge Müdürü Mustafa Bulut, Bölge Müdür Yardımcısı Hakan Mumcuoğlu, Avcılık ve Yaban Hayatı Şube Müdürü Hidayet Topcu, Bursa Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Ekrem Terzioğlu, kurum personeli ile STK temsilcilerinden Bursa Merkez Avcılık Kulüp Başkanı Prof. Dr. Senih Yazgan, Mudanya Avcılık Kulüp Başkanı Mehmet Bulut, Güzelyalı Avcılar Dernek Başkanı Hızır Mahmutoğlu ve Avcı Dr. Suat Okan katılım sağladı.

Toplantıda, Türkiye genelinde 140.000 civarında avcının, 2200 adet avlakta avcıların planlı bir şekilde avlanması amacıyla hazırlanan ve kullanılmakta olan Av Yönetimi Bilgi Sistemi’nin etkin ve verimli olarak kullanımının sağlanması amacıyla bugüne kadar karşılaşılan sıkıntılar üzerinde istişarelerde bulunuldu.