Skip Navigation Links2.Bölge Müdürlüğü > Haberler

Tabiata Değer Veriyor, Yaban Hayatını Önemsiyor Ve Gelecek Nesillere Aktarılması İçin Çalışıyoruz…

Doğa Koruma ve Milli Parklar 2. Bölge Müdürlüğümüzce 2017 yılında sorumluluk sahamız olan Bursa, Bilecik, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova illerinde av koruma-kontrol çalışmalarımızı 7 gün 24 saat esaslı olarak yürütmemiz neticesinde gerek kaçak avcılıkla mücadele gerekse izinli avcıların denetim ve kontrollerini sağladık.

Bölge Müdürlüğümüz sorumluluk sahasında Av Koruma-Kontrol Memurlarımızın yaptığı denetim ve kontroller neticesinde, 327 kişiye 229.075 TL. İdari Para Cezası ile 123.000 TL. Tazminat olmak üzere toplam 352.275 TL. tutarında para cezası işlemi uygulanmıştır.

Yapılan denetimlerde ayrıca 62 adet av tüfeği, 9 adet ses cihazı, 10 adet akü, 10 adet kafa lambası ile 2 adet kuş yakalama kafesine de el konulmuştur.

Denetimler kapsamından vurulması, yakalanması ve satışı yasak olan 295 adet yaban hayvanına el konulmuştur. El konulan yaban hayvanlarından yaralı ve bakıma muhtaç olanların tedavileri Bölge Müdürlüğümüz Veteriner Hekimlerince gerçekleştirmiş Bursa İli Karacabey İlçesinden bulunan Celal Acar Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezimizdeki bakımları yapıldıktan sonra tekrar tabi yaşam ortamlarına salınmıştır.

Av-Koruma Kontrol ekiplerimiz kaçak avcılıkla mücadele ederken eş zamanlı olarak, Bölge Müdürlüğümüz sorumluluk sahası olan Güney Marmara bölgesinde biyokaçakçılık olaylarının olmaması içinde çalışmalarını sürdürmektedirler.